Podczas pobytu na ODME, delegaci z SK SEP PG mieli możliwość wzięcia udziału w wybranym szkoleniu spośród wielu dostępnych:
  • FINDER: „Inteligentne pomiary zużycia energii w automatyce budynkowej. Systemy automatyki budynkowe.”
  • THEUSLED: „Jak porównywać oprawy LED? Wysoka temperatura, a oprawy LED – żywotność, jakość. Technologia SUNLIKE.” + ORW-ELS: „Ochrona odgromowa z zastosowaniem piorunochronów z wczesną emisją lidera (GROMOSTAR).”
  • EKOENERGETYKA: „Projektowanie oraz dobór stacji szybkiego ładowania samochodów i autobusów elektrycznych.”
  • ENEA: „Od Standardów w sieci poprzez ich monitorowanie do prekwalifikacji przedmiotów materialnych – działania Enei Operator.”
  • SONEL: „Obsługa mierników firmy Sonel” (UWAGA! Szkolenie w języku angielskim)
Odbyły się również wycieczki po najciekawszych Poznańskich obiektach. Podobnie jak w przypadku szkoleń uczestnicy mieli możliwość wyboru pomiędzy:
  • Zajezdnia tramwajowa Franowo
  • Elektrociepłownia Karolin