Wręczenie dyplomów zwycięzcom IMC 2018. Na zdjęciu od lewej: Jacek Nowicki – Sekretarz Generalny SEP oraz Wiceprezydent EUREL w latach 2017-2018; Dr. Franz Hofbauer – Prezydent EUREL 2017-2018; Marcin Podlewski; Julia Solecka; Wojciech Gaweł; Katarzyna Sadłucka; Andreas Landwehr – Sekretarz Generalny EUREL 2017-2018

Czteroosobowy zespół z naszego koła zajął 1. miejsce w Europie w konkursie IMC – International Management Cup 2018 organizowanym przez EUREL (Convention of National Associations of Electrical Engineers of Europe)

IMC jest symulacją używaną w szkoleniach z zarządzania w firmie Siemens. Obejmuje wszystkie obszary zarządzania firmą, takie jak produkcję, zaopatrzenie, zarządzanie zasobami ludzkimi, pracę nad rozwojem, marketing, sprzedaż, inwestycje oraz dbałość o ekologię. Dodatkowo ważnymi elementami w symulacji były aspekty takie jak: cykl życia produktu, kompetencje pracowników, koszty produkcji, rozpoznawalność firmy czy ceny akcji.

Eliminacje krajowe do konkursu polegały na 6-tygodniowej rywalizacji z zespołami z całej Polski. Zespół z SK SEP PG zajął 1. miejsce w Polsce i został zaproszony na finał do Wiednia. W całym konkursie brały udział 24 zespoły z innych krajów członkowskich EUREL, takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Rumunia, Słowenia czy Austria.

Podczas finału nasz kraj reprezentowali Katarzyna Sadłucka, Julia Solecka, Wojciech Gaweł oraz Marcin Podlewski – członkowie Studenckiego Koła SEP Politechniki Gdańskiej.

Finał w Austrii odbywał się w dniach 12-14 września 2018 r. i składał się z 5 rund, które miały miejsce na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu oraz w siedzibie OVE (Austrian Electrotechnical Association).

Wyniki z ostatniej rundy:


Ostateczne wyniki rywalizacji europejskiej:

  1. miejsce – Polska (Company 4)
  2. miejsce – Niemcy (Company 3)
  3. miejsce – Rumunia (Company 1)

Serdecznie gratulujemy!

Uczestnicy finału EUREL IMC 2018

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *