Finał Eurel International Managment Cup

Wczoraj odbyło się ogłoszenie zwycięzców konkursu Eurel International Managment Cup 2022. Bardzo miło nam móc poinformować was, że 1 i 2 miejsce zostało zajęte przez drużyny składające się z członków naszego Koła Naukowego. Wielkie gratulacje dla laureatów konkursu, którzy na koniec września udadzą się do Lizbony na wręczenie nagród.

Wybory nowego zarządu koła na rok akademicki 2022/2023

W środę 15.06.2022 odbyło się ostatnie w tym roku akademickim spotkanie członków koła SK SEP PG. Na spotkaniu została podsumowana całkowita praca jaką członkowie wykonali w ciągu całego roku, chociażby podczas organizacji różnych eventów. Istotnym elementem spotkania było wyróżnienie najaktywniejszych członków koła oraz wręczenie im symbolicznych podarunków. Niestety był to również ostatni dzień kadencji byłego już zarządu, ponieważ to właśnie tego dnia odbyły się wybory na nowy Zarząd Koła na rok akademicki 2022/2023, w którego skład wchodzą:

Prezes – Maciek Dobrodziej
Wiceprezes – Julia Omilianowicz
Wiceprezes – Krzysiek Grzybowski
Skarbnik – Adam Dylak
Sekretarz – Wojciech Fedan
Członek Zarządu – Jakub Labudda
Członek Zarządu – Patryk Dąbrowski

Z wielkim szacunkiem żegnamy były zarząd i dziękujemy im za to co zrobili dla koła podczas swojej kadencji. Mamy nadzieję, że nowo wybrany skład zarządu równie dobrze poradzi sobie z wyzwaniami jakie ich spotkają.

Spotkanie integracyjne Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Gdańsk w centrum strzeleckim

W bojowym nastroju informujemy, że w miniony piątek reprezentacja SK SEP Politechniki Gdańskiej wzięła udział w integracyjnym spotkaniu Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk, które odbyło się w Gdańskie Centrum Strzeleckie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło SEP nr 4 ENERGA-OPERATOR SA
W rywalizacji indywidualnej zwyciężył członek naszego Koła, Adrian Pluto-Prondziński, któremu serdecznie gratulujemy!
Przypominamy, że już jutro (06.06.) odbędzie się szkolenie pt. „Przesyłanie energii w trójfazowej sieci niskiego napięcia” – Szkolenie z SK SEP PG, organizowane we współpracy z firmą MMB Drivers, w ramach tegorocznego Cyklu Szkoleń z SK SEP PG.
Zapraszamy serdecznie – jutro, godz. 18:30, sala EM204 (budynek EiA przy ul. Sobieskiego 7).

Tegoroczni stypendyści ENERGA-Operator SA

Z przyjemnością informujemy, ze w obecnym roku akademickim aż 4 członków SK SEP Politechniki Gdańskiej zostało stypendystami ENERGA-Operator SA, a są nimi: Flora Ginalska, Bartosz Gutowski, Michał Makurat i Piotr Siemienkiewicz. W minioną środę odbyło się podpisanie umów stypendialnych Serdecznie gratulujemy naszym stypendystom!
Fot. Magdalena Szaj, ENERGA-Operator SA

Szkolenie organizowane w ramach Cyklu Szkoleń SK SEP PG we współpracy z firmą Sonel

Dzisiaj odbyło się pierwsze w tym roku szkolenie organizowane w ramach Cyklu Szkoleń SK SEP PG, we współpracy z firmą Sonel SA – Profesjonalne Przyrządy Pomiarowe.
Spotkanie dotyczyło „Błędów wykonawczych w instalacjach fotowoltaicznych”, o których opowiedział Pan Karol Kaczmarek, inżynier wsparcia technicznego.
Dziękujemy, że byliście z nami!

FOKA 2022

Wpadajcie dzisiaj do Gmachu Głównego na FOKA – Forum Organizacji i Kół Akademickich, w którym SK SEP Politechniki Gdańskiej tez bierze udział

Zapraszamy na kawę, opowiemy Wam o naszych projektach i będziecie mogli wziąć udział w elektryzującym doświadczeniu.

Podsumowanie działalności Stowarzyszenia Elektryków Polskich 2021

W czwartek 16.12. odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne w siedzibie NOT w Warszawie, podczas którego braliśmy udział w tegorocznym podsumowaniu działalności Stowarzyszenia
Elektryków Polskich

W ramach spotkania, Członkowie naszego Koła otrzymali stypendia organizacyjne SEP (Dorota Ostrowska, Mateusz Breza, Bartłomiej Bladowski) oraz stypendium naukowe SEP (Mateusz Breza)

Ponadto, dla społeczności SK SEP PG został przyznany mikrogrant, który zostanie przeznaczony na realizację projektu „XII Laboratorium Wyjazdowe”

Szlachetna paczka edycja 2021

W mijający właśnie weekend, miał miejsce finał charytatywnej akcji EiA i Przyjaciele dla Szlachetnej Paczki organizowanej przez SK SEP Politechniki Gdańskiej razem z WRS EiA oraz z Wykładowcami akademickimi i Pracownikami WEiA PG.
W ramach wstępnego podsumowania, bardzo nam miło, móc poinformować, że łącznie spakowaliśmy 15 paczek, które trafią do potrzebujących, a liczba osób, które wsparły akcję, przekroczyła 300.
Sumaryczna kwota, którą uzbieraliśmy na rzecz potrzebujących, przekroczyła 6000 zł.
Akcję rozpoczęliśmy 11 listopada i w ciągu miesiąca udało nam się dotrzeć do dużej części społeczności akademickiej PG i nie tylko, dzięki wsparciu starostów wielu kierunków, a także dzięki społeczności mieszkańców akademików .
W miniony piątek odbyło się spotkanie z Panią Prodziekan ds. Kształcenia i Panem Dyrektorem Administracyjnym Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG, którzy przekazali nam pralkę, dywan i zestaw garnków, o łącznej wartości 2000 zł, które trafią do potrzebującej Rodziny.
Na zdjęciach możecie zobaczyć ostatni moment pakowania, po którym paczki trafiły do wolontariuszy, którzy przekażą je bezpośrednio do potrzebującej Rodziny.
Z ogromną wdzięcznością, chcielibyśmy podziękować wszystkim Wam, którzy dzieląc się swoim szlachetnym sercem, włączyli się w kolejną edycję EiA i Przyjaciele dla Szlachetnej Paczki – jesteście Wielcy.

Gra miejska w Gdańsku

We wtorek (7.12) zorganizowaliśmy Grę Miejską, której celem było przybliżenie historii Starego Miasta Gdańska i rozwiązanie zagadki sporu pomiędzy dwoma znanymi gdańszczanami – Janem Heweliuszem a Gabrielem Fahrenheitem.
Pomimo mroźnego wieczoru, bawiliśmy się świetnie przemierzając miasto drogą, którą wskazywał nam bot na Messengerze i wspólnie rozwiązując uwikłane zadania z pomocą papierowej mapy Starego Miasta Gdańska.
Gra Miejska była świetną okazją do wspólnego spędzania czasu i zintegrowania się z nowymi Członkami Społeczności SK SEP PG.
Kolejną edycję Gry powtórzymy koniecznie wiosną.