GDE

W dniach 17-18.10.2013 odbyły się „Gdańskie Dni Elektryki”. To już XXXVIII konferencja naukowo-techniczna, organizowana nieprzerwalnie od 1975 roku. W tym roku zorganizowana była przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich przy współpracy ze Studenckim Kołem SEP Politechniki Gdańskiej. Tematem przewodnim konferencji były „Problemy bezpieczeństwa eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych”. Wydarzenie odbyło się w Domu Technika przy ulicy Rajskiej 6 w Gdańsku.

W konferencji uczestniczyli najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach. Byli to m.in. przedstawiciele wyższych uczelni, firm elektroenergetyki zawodowej i przemysłowej, biur projektowych, firm wykonawczych jak również służb eksploatacyjnych.

Ponadto swoje stoiska wystawiły takie firmy i organizacje jak: ORW-ELS sp. z.o.o, MED.-COM sp. z.o.o, PPH COMEL sp. z.o.o, Delta Plus Polska sp. z.o.o, SONEL S.A, HAUFF- TECHNIK Gmb H&G.KG, SGL International sp. z.o.o, Elektrosystemy, Energa Obrót S.A., ZSChiE w Gdyni oraz SK SEP PG.

Czytaj więcej: Gdańskie Dni Elektryki 2013- szczegółowa relacja

Uwaga, ważne!

 

Podczas Gdańskich Dni Elektryki przy stoisku SK SEP PG rozdawane będą:

- uprawnienia ( osobom, które zdały egzamin, ale jeszcze ich nie odebrały)

- legitymacje SEP

- materiały branżowe

- karty rabatowe SK SEP PG (uprawniają m. in. do zniżki przy kursie)

 

Szczególnie zapraszamy do nas wszystkie osoby, które w związku z uczestnictwem w Gdańskich Dniach Elektryki 2013  otrzymają ZWOLNIENIA DZIEKAŃSKIE
(uczestnicy warsztatów oraz wcześniej zgłoszone zorganizowane grupy).

 

PODPISANIE LISTY OBECNOŚCI JEST KONIECZNYM WARUNKIEM UZYSKANIA ZWOLNIENIA!!!

 

 

 

Gdańskie Dni Elektryki są wydarzeniem otwartym i ogólnodostępnym.

Przypominamy jednak, że aby wystartować w Konkursie Robotów SK SEP PG lub wziąć udział w Bezpłatnych Warsztatach OBOWIĄZKOWA jest rejestracja za pomocą odpowiedniego formularza na stronie.

Rejestracja w obu przypadkach trwa do 14.10.2013 (Poniedziałek) do godziny 17.00.


Po tej godzinie nie będzie już ŻADNEJ możliwości na zgłaszanie swojego udziału!!!


Rejestracja na Warsztaty: tutaj

Rejestracja uczestników Konkursu Robotów: tutaj


Dla uczestników Warsztatów i Konkursu Robotów przewidziano zwolnienia dziekańskie.
Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące udziału w warsztatach będą przekazywane drogą mailową.

Informowani jesteśmy o sporadycznych problemach przy rejestracji. W przypadku trudności prosimy o skorzystanie z przeglądarki Google Chrome lub Internet Explorer. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.

 

 

GDAŃSKIE DNI ELEKTRYKI

Gdańskie Dni Elektryki to wydarzenie, które na trwałe wpisało się w kalendarz naukowych trójmiejskich inicjatyw. Obecna edycja odbywać się będzie w dniach 17-18 października ( czwartek i piątek) w Domu technika przy ulicy Rajskiej 6. W kolejnych dniach konferencje rozpoczynać się będą odpowiednio o godzinie 10.00 i 9.00.

Jak co roku na inicjatywę tą składało będzie się wiele różnych i ciekawych wydarzeń.
Niewątpliwą podstawą są referaty i przemówienia wygłaszane przez specjalistów w dziedzinie szeroko pojętej Elektrotechniki, Elektroniki i Energetyki, oraz wyróżniających się w tych dziedzinach studentów. W bieżącym roku wykłady związane będą z tematem: "Problemów bezpieczeństwa eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych”

 

 

Nasz udział

Dla Studenckiego Koła SEP Politechniki Gdańskiej szczególne znaczenie będzie miał drugi dzień konferencji, noszący nazwę Gdańskich Dni Elektryki Młodych. Jest on bowiem organizowany w całości przez młodych ludzi zrzeszonych w tej studenckiej organizacji. Spośród aspektów dotyczących obu dni konferencji opisanych poniżej wyróżniać będzie go szczególna inicjatywa- KONKURS ROBOTÓW SK SEP PG. Będą to zmagania młodych pasjonatów robotyki w dwóch interesujących  konkurencjach: MiniSumo i LineFollower. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w zakładce: http://www.pg.sep.gda.pl/konkurs-robotow-sk-sep

 

 

bezpłatne warsztaty

Gdańskie Dni Elektryki to również coś, na czym najbardziej zależy młodym studentom oraz innym osobom pragnącym zdobywać niezwykle przydatną  wiedzę niedostępną dla laika lub „typowego studenta”. Są to BEZPŁATNE SZKOLENIA I WARSZTATY dotyczące zarówno rozwijania  praktycznych umiejętności, jak i nauki obsługi specjalistycznego branżowego oprogramowania.

W tym roku dla chętnych przygotowano następujące zajęcia o następującej tematyce:

- SONEL (17 paździenika, godzina 9-13)

- EPLAN (17 paździenika, godzina 11-13)

- AutoCAD (18 października, godzina 11

UWAGA! Godziny mogą ulec zmianie.

 

stoiska i oferty

Na konferencjach tego typu nie może zabraknąć niezwykle cennego, a często zaniedbywanego w obecnych czasach kontaktu przedsiębiorca- student. Stowarzyszenie Elektryków Polskich wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. W trakcie Gdańskich Dni Elektryki 2013 znane firmy zaprezentują się zwiedzającym zarówno na specjalnie przygotowanych stoiskach, jak i bezpośrednio po wykładach, kiedy odbędzie się przedstawienie skierowanych do studentów ofert praktyk i staży. Jest to punkt programu, którego nie mogą opuścić osoby odpowiedzialne i ambitnie planujące swoją przyszłość.

Warto nadmienić, że swoje stanowisko podczas Gdańskich Dni elektryki zaprezentuje również Studenckie Koło SEP Politechniki Gdańskiej. Przedstawione zostaną tam nowinki techniczne oraz działalność koła. Do odwiedzenia tego miejsca zachęcamy szczególnie osoby, które brały udział w prowadzonym na Politechnice Gdańskiej kursie uprawnień SEP-owskich. Rozdawane będą tu bowiem zeszyciki uprawnień oraz legitymacje SEP.

UWAGA! Podczas całych Gdańskich Dni Elektryki można będzie utrzymać KARTE RABATOWĄ SK SEP PG, uprawniająca do atrakcyjnych zniżek przy kursie.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO PRZYBYCIA!

                   

 

stat4u